Teraz jest N, 21 gru 2014, 13:45

jak podniesc tylne kolo ?!

Próbujesz jakiś trik już 4529345 raz i nadal nie wychodzi?
  • Autor
  • Wiadomość

Federalny

jak podniesc tylne kolo ?!

PostPt, 25 lut 2011, 02:57

jak podniesc tylne kolo bez hamulca ...? NIE CHODZI MI O TO ZE JAK CHCE PODNIESC TYLNE KOLO TO WSTAWIAM NOGE NA KOLO ;d mi chodzi cos typu nose manual ....i za chiny nie moge podniesc tylniego kola ;d jak wy to robicie ?

bmx_brd

Re: jak podniesc tylne kolo ?!

PostPt, 25 lut 2011, 04:04

:O
Ręce proste, w linii prostej z widłem i podciągnij mocno za pedała do góry. Miłego latania na twarz. Sorry, że się wogóle odezwałem w tym temacie ale nudzi mi się:) mam nadzieję, że nikt nie powtórzy mojego błędu:)

Kaczy.

Moderator

• Pochwały: 11

PostPt, 25 lut 2011, 04:06

Schodzę z rowera, i podnoszę.

A tak poprawnie- zalezy jaki "nose manual" z nogą na pegu, z nogami latającymi jak ciupagi, z nogami na pedalach? Proste ręce, mocno wychyl się do przodu (ciało, nie łepetyna) by przenieść środek ciężkości na przód, a potem tylko balansuj ciałem/nogą/nogami.

Blazejekk

PostPt, 25 lut 2011, 10:23

no to do przodu i heja [tu była gimbusiarska emotikona]

Ciapek2409

PostPt, 25 lut 2011, 10:25

Jeśli chodzi o Hang 5 i tym podobne, to ja się tego uczę, że stojąc na ziemii i mając rower pod sobą łapię pega / wystającą nakrętkę na osi stopą, podsuwam pod siebie (czyli rower wtedy idzie do pionu) i kiedy czuję, że jestem w punkcie, gdzie mogę złapać równowagę
(mniej więcej wtedy, kiedy jak spojrzę w dół, to widzę pod sobą idealnie w linii prostej piastę), zaczynam się odpychać od ziemii stopami, a gdy już nabiorę minimalnej prędkości, to puszczam nogi od ziemii i staram się utrzymać równowagę. Na początku nie staraj się może od razu próbować z jazdy do hang 5 czy do czego Ty tam chcesz, bo możesz zęby stracić, a jeśli masz rower od jakiegoś tygodnia to radziłbym go wyczuć w możliwie jak największej ilości sytuacji, a dopiero potem się za to brać.

PS: Na odjechanym widelcu tego nie zrobisz ^^ (nic nie przypuszczam, tylko informuję, jeśli byś może jednak miał odjechany wideł)

Tutaj masz HOW TO nose manual:

http://www.youtube.com/watch?v=8-RRjKf2JoU
Ostatnio edytowano Pt, 25 lut 2011, 11:54 przez Ciapek2409, łącznie edytowano 1 raz

Olek.

BUK I KRÓL POCHWAŁ

• Pochwały: 236

PostPt, 25 lut 2011, 11:41

Tak jak mówią, ręce proste bo też nimi wypychasz przy podnoszeniu, dupa do tyłu i później do przodu, kolana ugięte i tak ugięciem i dupą balansujesz. Jak nie potrafisz podnieść tylnego koła to dla twojego dobra nie ucz się nołsa.

Obrazek

Mokri

PostPn, 28 lut 2011, 20:59

Ja jak próbowałem sie troche uczyć nose manuala to nachylałem się nad kierownicę,parę razy sie wyje...no ale cóz to bmx,wiec nachylaj sie nie zamocno ani nie za lekko,jak cos wiecej to pisz pw pomoge zawsze;] 3maj sie i życzę powodzenia ;p

Powrót do Triki