If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the Register link to proceed.

Napinanie łańcucha i tylne koło

Potrzebujesz porady sprzętowej albo chcesz się nauczyć nowych sztuczek? To jest odpowiednie forum
aromz113
Nowicjusz

Napinanie łańcucha i tylne koło

Postautor: aromz113 » 27 sie 2017, 20:38

Witam znacie jakieś sposoby napinania łańcucha i tym samym nie sprawienie żeby tylko kolo było krzywo? Męczyłem się chyba godzinę żeby mieć i napięty łańcuch i tyle koło (problem bardziej z kołem). Podczas przykręcania koła które jest ustawiona\e prosto i łańcuch jest odpowiednio napięty nie wiedzieć czemu podczas przykręcania koło "przechyla" się w jedną ze stron. Nie wiem czy ma to duże znaczenie ale wydaję mi się że podczas manuala krzywe tylne koło może mieć znaczenie. Mam jeszcze pytanie dotyczące łańcucha pod tym względem że rower kupiłem używany i wydaje mi się że pasowało by się za niego wziąc. Czym go potraktować? smar? WD40? czy jeszcze coś innego?
Jak zwykle z góry dzięki za pomoc

PanJajo
Master

Re: Napinanie łańcucha i tylne koło

Postautor: PanJajo » 28 sie 2017, 14:56

robisz shake'a z benzyny i smarujesz specjalnym smarem do łancucha (na youtubie sa poradniki).Co do koła to wsadź cos pomiedzy koło a rame, ustaw i przykręcaj ;)
Bikecheck :
viewtopic.php?f=12&t=25 8-)
Pomagam na PW :ugeek:

czakabana29
Nowicjusz

Re: Napinanie łańcucha i tylne koło

Postautor: czakabana29 » 29 sie 2017, 7:59

To prawda, jest to naprawde proste.

http://www.nowoczesnekuchnie.com.pl

Wróć do „How-to”