If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the Register link to proceed.

Pytanie o zębatkę przednią i tylną

Potrzebujesz porady sprzętowej albo chcesz się nauczyć nowych sztuczek? To jest odpowiednie forum
Arek
Facebookowy rider

Pytanie o zębatkę przednią i tylną

Postautor: Arek » 25 lip 2017, 16:37

Witam,

Mam takiego niby MTB i trochę BMX, to kross Sett na 24' kołach i napędzie BMX owym,
mam z nim problem bo choć nowy to muszę zrobić upgrade którego nie bardzo chce robić ale trudno, mam problem z tym że
łańcuch bardzo szybko się mi wyciąga/rozciąga i uderza o ramę :-(, właściwie po każdej 'pojazdówce' po mieście jest już na tyle długi że
uderza o ramę i mimo że na ramie była gruba naklejka to po tygodniu mam wżery od łańcucha w stalowej ramie :-( .Prawie co dzień robię około 10-15 km.

Chcę wymienić oryginalną zębatkę BMX 25t na stalówkę 40t, waży o 100 gram więcej ale mam to gdzieś, z tyłu zamiast 10 dam 14t, ponadto taki set dałby mi wyższą efektywność napędu z powodu mniejszego nacisku na pojedynczy ząb, niestety prześwit mi zmaleje ale trudno. Jeżdżę tylko prosto :-) i skaczę z chodników , żadne ewolucje nie wchodzą w grę, mam 'coś' z równowagą i od razu tracę całkowicie przytomność gdy próbuje się obrócić choćby o parę stopni.
Pytanie Czy piasta tylna ma możliwość wymiany zębatki ?, wcześniej miałem MTB które nie wytrzymało katowania, nie rozpoznaje części które znałem z tamtego roweru, nie wiem jak to wymienić i czy to możliwe.
Niestety nikt na BMX się nie zna, mam serwis pod blokiem ale nie wiedzą nic o tym, zębatkę przednią kupię na allegro, tylnych nie bardzo widzę.

Arek.

PanJajo
Master

Re: Pytanie o zębatkę przednią i tylną

Postautor: PanJajo » 25 lip 2017, 17:52

Moja magiczna kula się rozładowała, więc nie dam rady pomóc.Musisz podać fotki ew. model piasty.
Bikecheck :
viewtopic.php?f=12&t=25 8-)
Pomagam na PW :ugeek:

niemy_bmx
Osiedlowy wymiatacz

Postautor: niemy_bmx » 25 lip 2017, 18:57

jeśli masz orginalnie 25 na 10 to nie ma sensu tego zmieniać moim zdaniem. a łańcuch może ci się luzować przez nie dokręcone koło lecz jeśli nie to na twoim miejscu zainwestował bym w lepszy łańcuch

Arek
Facebookowy rider

Postautor: Arek » 26 lip 2017, 11:46

Sorry za brak piasty :-)

Joy Tech D236DSE-10T 32 otwory,
Łańcuch KMC Z510

Po 10 dniach w którym każdego zrobiłem te 12 km, często dość ostro przyśpieszam, podjeżdżam pod dłuższe wzniesienia, koło mam już przesunięte o około 8 mm do tyłu względem stanu nowego. Na pewno koło sienie przesuwa, przykręcam naprawdę mocno aż się boję że zerwę śrubę. Ważę około 75 kg.

PanJajo
Master

Postautor: PanJajo » 26 lip 2017, 11:58

W tej piascie jest driver, nie wsadzisz sobie innej zębatki.Musisz wymienic całą piaste na wolnobieg, jesli chcesz 14T lub kupić jakąś piaste, która ma wymienne zębatki.
Bikecheck :

Arek
Facebookowy rider

Postautor: Arek » 26 lip 2017, 16:41

Dzięki za info, choć jestem niezadowolony :-(, to mi się nie udało, brak kasy na inne piasty przeplatanie itp.
Jeśli ma tak być, to za niedługo kupię do przodu zębatkę aluminiową 28T , trochę to podniesie łańcuch ale znowu ciężej się będzie jeździć pd górę.
To jeszcze zapytam o inne sprawy.. ile taki driver wytrzymuje ? i czy opłaca się to naprawiać w razie awarii czy od razu lepiej kupić nową piastę ?
Czy to jest w miarę wytrzymała piasta ? , lepiej mieć taką piastę na driver czy inną ?
Pytanie na koniec - jakie łańcuchy są trwałe ?

Wiem że dużo pytań ale nie znam nikogo kto wie cokolwiek na te tematy.

PanJajo
Master

Postautor: PanJajo » 26 lip 2017, 21:35

Taki driver duzo wytrzymuje,
Zalezy od ceny drivera i piasty,
Nie wiem, i tak jezdzisz do przodu to sie nic nie stanie,
Lancuchy im grubsze tym lepsze, ja polecam kmc od 510 w gore, 410 to dno.
Bikecheck :

Arek
Facebookowy rider

Postautor: Arek » 27 lip 2017, 7:49

Ja ze swojej strony polecam Shimano Nexus, jest w dobrej cenie i znacznie bardziej trwały od KMC 510, testowałem na swoim single speedowym góralu :-) idealny do katowania bo bardzo tani i mocny. Podobno ale ja nie testowałem tego z uwagi na ceny bardzo trwałe są zawodowe łańcuchy do rowerów szosowych 'Campagnolo', nie wiem czy są wersje szerokie ale ktoś napisał że w porównaniu do Shimano to Shimano jest jak plastelina :D, że są kilka razy bardziej trwałe, no ale cena...

niemy_bmx
Osiedlowy wymiatacz

Postautor: niemy_bmx » 27 lip 2017, 17:13

polecam na bogato odyssey key chain sam mam wersje hollow pin i jak na razie nie mam żadnych problemów z nim oprócz ogniwa za imbusa które pękło poza tym od tamtej pory jak go skułem normalnie nic sie z nim nie dzieje (jestem w szoku bo miałem dużo łańcuchów). ewentualnie k710 za 4 dyszki też pancerny

Arek
Facebookowy rider

Postautor: Arek » 28 lip 2017, 9:45

Ten odyssey key chain wygląda bosko :-), ale to duży procent wartości mojego roweru, nie stać mnie, będę polować niedługo na K710. Wczoraj zrobiłem swój rekord po mieście - 38km , jestem zbolały jak nigdy :D , nawet nadgarstki bolą a nigdy nie miałem z tym problemu.

http://www.nowoczesnekuchnie.com.pl

Wróć do „How-to”