If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the Register link to proceed.

Zgrzyt podczas naciskania pedałów

Potrzebujesz porady sprzętowej albo chcesz się nauczyć nowych sztuczek? To jest odpowiednie forum
Kuba95
Nowicjusz

Zgrzyt podczas naciskania pedałów

Postautor: Kuba95 » 31 maja 2017, 14:25

Hej. Mam problem z moim BMXem i nie wiem gdzie szukać przyczyny. Może wy pomożecie. Podczas naciskania pedałów słychać zgrzyt (chyba z supportu). Zębatkam jest nowa, łańcuch też i nie idzie na skos. Zgrzyt jest dość głośny więc nie wydaje mi się, że to pedały.
Na tym filmiku gościu ma taki sam problem.
https://www.youtube.com/watch?v=wBn8SCK3Qtw

Będę wdzięczny za sugestie.

kuba_ARL
Facebookowy rider

Re: Zgrzyt podczas naciskania pedałów

Postautor: kuba_ARL » 01 cze 2017, 19:42

1. Zdejmij łańcuch i zakręć korbą. Zobaczymy co wyjdzie.
2. Z tego co pamiętam to KMC 710 jest: jak by to opisać: "jednostronny". Na ogniwach są takie "wgłębienia" i to one powinny trafić pomiędzy zęby sprocket'u i driver'a.
3. Analizując film zauważyłem że zgrzyty pojawiają się gdy lewa lub prawa noga jest z "przodu" i wydaje mi się: że coś jest krzywe, krzywo skręcone lub za lekko skręcone albo jeszcze za mocno napięty łańcuch.

Rozkuj łańcuch, zdejmij korby i inne związane z napędem i na spokojnie złóż ponownie zgodnie ze sztuką.
Pedały również bym wykluczył. Czekam na dalszy rozwój sytuacji.

Pozdrawiam

PanJajo
Master

Postautor: PanJajo » 02 cze 2017, 18:49

Mam tak ujowe korby, ze jak sie nimi nie zajme co jakis czas to zaczynają zgrzytać.Zdejmij dwie korby, dokladnie wyczysc, przesmaruj (wypusty na osi też) i złóż.Jeśli dalej nie ustępuje to
a) Sprawdz czy łancuch dobrze wchodzi na ząbki,
b)jeśli nachodzi dobrze, nie ma szpar to wyczyść sprocket i driver, lańcuch wrzuć do benzyny i zrób shake'a.Po operacji czyszczenia nasmaruj łańcuch dedykowanym smarem ( brunox za 13zł starczy Ci na setki takich operacji ;) )
Bikecheck :
viewtopic.php?f=12&t=25 8-)
Pomagam na PW :ugeek:

Pjoterson
Nowicjusz

Postautor: Pjoterson » 04 cze 2017, 17:00

Moim zdaniem jest to przez to, że łańcuch się układa do sprocketu/drivera. Miałem tak kilka razy po zmianie łańcucha. Po czasie po prostu samo ustaje i już nie zgrzyta :)

PanJajo
Master

Postautor: PanJajo » 04 cze 2017, 19:14

Ale jestem głupi, nie doczytałem, ze to sa nowe części.Kolega wyżej ma racje.Zamykam.
Bikecheck :
viewtopic.php?f=12&t=25 8-)
Pomagam na PW :ugeek:

http://www.nowoczesnekuchnie.com.pl

Wróć do „How-to”