If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the Register link to proceed.

Bh barspin łapany na ziemi.

Potrzebujesz porady sprzętowej albo chcesz się nauczyć nowych sztuczek? To jest odpowiednie forum
PanJajo
Master

Bh barspin łapany na ziemi.

Postautor: PanJajo » 21 lis 2016, 19:47

Siemano.
Mam problem z barspinem.Obojętnie czy bh, wybitka zawsze łapie go na ziemi - w sensie kola ladują i dopiero lapie kierownice.Z tego co zauwazylem na filmikach slow mo to gdy jestem w powietrzu przednie koło jest nie wiele wyzej od tylnego a tak chyba nie powinno byc?Probowalem rowniez zrobic bh na pełnej i krecic ale skonczylo sie to nie fajną glebą i musialem odpuscic.Barspina lapie dobrze, nie krece z xupa itd.Z gory dzieki za pomoc ;)
Bikecheck :
viewtopic.php?f=12&t=25 8-)
Pomagam na PW :ugeek:

Dawid
Nowicjusz

Re: Bh barspin łapany na ziemi.

Postautor: Dawid » 26 lis 2016, 20:33

Rob z wybicia do czasu aż będziesz go robił z automatu. Z flyoutu lapie się w powietrzu i potem z bh. Ja 2bary już tak dużo razy robiłem, ze z zamkniętymi oczami to mogę zrobić.

Matiz
Awatar użytkownika
BMXowiec

Postautor: Matiz » 26 lis 2016, 21:51

po jakiś 4 latach od nauczenia sie jak wyżej, stwierdzam że trzeba go robić mocniej, wyżej i bardziej na pałe zeby sie przy tym WYJEBAĆ to sie od razu nauczy łapać kiere.

ja chyba już nigdy nie będe umiał...

papier
Awatar użytkownika
Facebookowy rider

Postautor: papier » 12 gru 2016, 0:07

Przednie koło wyżej od tylnego to dobry znak, tak zwykle robią nakurwiacze z tego co zauważyłem. Natomiast koła na równym poziomie zazwyczaj się robią przy oppo.

fifciuu
Nowicjusz

Postautor: fifciuu » 20 lut 2017, 10:06

Sam miałem ten problem. Uczyłem się barspina z bunnyhopa. Przeszedłem wiele ciężkich gleb. Dziś łapie go w powietrzu z zamkniętymi oczami. Na czym powinieneś się skupić?

Tak jak koledzy wyżej napisali, zacznij od dopracowania do perfekcji barspejna z flyoutu. Pamiętam, że już pierwszego dnia zdarzało mi się złapać go w locie dwoma rękami(chociaż kiedy złapałem jedną to już się jarałem). Podejrzewam, że póki co rzucasz bara i czekasz co dalej.. Nie rób czasem barów z jakiś schodków przed opanowaniem dobrego łapania, bo skończy się to... źle.

W lepszych obrocikach kierą pomoże Ci także ściskanie nóg(rower się wtedy nie chwieje) i szczerze mówiąc prowadzenie kiery(driver) zamiast jej rzucanie. Ja osobiście raz robię tak, a raz tak. Jednak pamiętam, że na początku rzucany bar zawsze kończył się łapaniem na ziemi, a to właśnie prowadzone stały się stabilne. Teraz już bez różnicy..

Tak czy inaczej, katuj ziomeczku katuj!
BMXers.pl - Polski Portal BMX
  • Poradniki
  • Konkursy
  • Artykuły
  • Informacje o eventach
  • Nowinki ze świata BMX

PanJajo
Master

Postautor: PanJajo » 20 lut 2017, 12:53

Lapie kolanami, barspina prowadze.Katuje z bh jak najwyzej ale i tak czuje ze go na ziemi lapie.
Bikecheck :

fifciuu
Nowicjusz

Postautor: fifciuu » 20 lut 2017, 21:33

Spróbuj pochylić się bardziej do przodu. Twoja pozycja będzie bardziej stabilna, a ręce wystarczająco blisko, aby złapać bara. Pamiętaj że pewność siebie jest niesamowicie ważna przy Barspinie! Co do robienia bara wyżej, zgoda jest to dosyć ważne, ale pamiętaj aby przy tym kręcić go szybko!

Jeśli chcesz to możesz podesłać mi video na priv, chętnie poszukam problemu ;)

Pozdrawiam
  • Poradniki
  • Konkursy
  • Artykuły
  • Informacje o eventach
  • Nowinki ze świata BMX

Pjoterson
Nowicjusz

Postautor: Pjoterson » 21 lut 2017, 16:10

Ja mam w zwyczaju najczęściej spadać pierw na tylne koło, a dopiero potem przód opada. Kręć w najwyższym punkcie bh i jak najszybciej, powinno pyknąć :)

PanJajo
Master

Postautor: PanJajo » 21 lut 2017, 19:47

Bikecheck :

fifciuu
Nowicjusz

Postautor: fifciuu » 22 lut 2017, 13:03

Właśnie napisałem meeega solidny i długi post na temat tego wszystkie, sesja wygasła i wszystko przepadło... A więc od początku

Oglądałem pare razy to video, jak i to które podesłałeś na priv. No i stwierdzam, że jest dosyć dobrze. Moim skromnym zdaniem powinieneś skupić się na następujących rzeczach.

Uno, kręć barspina szybciej. Żeby zdiagnozować twój błąd, przejrzałem wszystkie swoje stare video z katowania bara. Wiadomo z czasem robiłem go wyżej i wyżej, ale prawdziwym sposobem na sukces jest kręcenia go coraz szybciej i szybciej. Wtedy czy wyskoczysz na 15cm czy na 50cm, barspin będzie zrobiony na pewniaka.

Duo, ćwicz ćwicz ćwicz. Najlepiej z flyoutu. Czemu? Nie marnujesz tyle energii, co na robienie ciągłych Bunnyhopów; Ogólnie przy tylu samych dżulach, poczynisz większy progress. Sam pamiętam jak katowałem na flacie bara i łapałem na ziemi ledwo ratując się od upadku. Pierwsza sesja na jumpboxie i od razu pierwsze bary łapane w locie... Tak najlepiej nauczysz się dynamiki, potem przenieść to na flat będzie banalnie.

Barspin to takie 3 ruchy(opiszę tu dla right foot forward)
1. Prawa ręka rzuca/prowadzi bara.
2. W TYM SAMYM CZASIE, lewa ręka już wychodzi do łapania(łapiemy przy 3/4 rotacji - 270*)
3. Prawa wraca na swoje miejsce przy kierownicy.

Na początku dosyć ciężko wykonać te ruchy dynamicznie, jako że musimy w tym samym momencie robić zupełnie inne rzeczy rękoma. Tutaj potrzebna jest tylko praktyka.

Jako, że już przejrzałem moje stare filmy. Postanowiłem to złożyć, może będzie to dla ciebie swego rodzaju motywacja. Całość pochodzi z okresu 2 lat 2015-2016. Jak sam zauważysz, z czasem progressu po prostu dużo dynamiczniej robiłem bary ;)

https://www.youtube.com/watch?v=Dohnr9O0KnI
  • Poradniki
  • Konkursy
  • Artykuły
  • Informacje o eventach
  • Nowinki ze świata BMX

http://www.nowoczesnekuchnie.com.pl

Wróć do „How-to”