If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the Register link to proceed.

Łańcuch strzela!

Potrzebujesz porady sprzętowej albo chcesz się nauczyć nowych sztuczek? To jest odpowiednie forum
prostanazwa
Nowicjusz

Łańcuch strzela!

Postautor: prostanazwa » 10 lis 2016, 22:49

Witam!
Jakiś czas temu kupiłem nową zębatkę (Academy Pro 25t) oraz łańcuch (Cult 410). Po odpowiednim skróceniu i założeniu łańcucha oraz zębatki postanowiłem sprawdzić jak wszystko działa. Okazało się, że łańcuch dziwnie "strzela o zębatkę", więc postanowiłem sprawdzić czy nie napiąłem zbyt mocno łańcucha, niestety to nie było to.
Następnie nasmarowałem łańcuch, ale i to nie pomogło. Stwierdziłem, że to wina supportu i rzeczywiście był on juz trochę skatowany więc kupiłem nowy
(Suport KHE Mid/Spanish 19mm). Po jego wymienieniu strzelanie nadal nie ustało. Stwierdziłem, że z czasem ustanie, ale nie przestało (może trochę).
Wiecie może co jest tego przyczyną?
Pozdro :P

Dawid
Nowicjusz

Re: Łańcuch strzela!

Postautor: Dawid » 11 lis 2016, 6:35

Łańcuch się ułożyć musi i strzela, pojeździj tak chwile i po problemie.

PanJajo
Master

Postautor: PanJajo » 11 lis 2016, 16:58

Zawsze tak jest jak sie kupuje nowy sprocket i lancuch.Po paru dniach (jezdzenia) przejdzie :)
Bikecheck :
viewtopic.php?f=12&t=25 8-)
Pomagam na PW :ugeek:

prostanazwa
Nowicjusz

Postautor: prostanazwa » 11 lis 2016, 21:19

Wielkie dzięki! Bo już serio nie ogarniałem o co chodzi. Na początku też tak myślałem ze to właśni to, ale pewien nie byłem. :)

Sułtan Kosmitów
Awatar użytkownika
BMXowiec

Postautor: Sułtan Kosmitów » 18 gru 2016, 20:04

Miałem taką samą sytuację, szukałem i szukałem, ale w końcu się wkurzyłem i powiedziałem sobie "jak se lubi strzelać, to niech se strzela". W końcu zapomniałem o tym, strzelanie ustało i wszyscy są szczęśliwi. :lol:
Życie jest za krótkie, żeby jeździć wolno ;)

Daniel867
Nowicjusz

Postautor: Daniel867 » 23 cze 2017, 13:43

Ja już tak jeżdżę miesiąc i nadal strzela;/

Arek
Facebookowy rider

Postautor: Arek » 31 lip 2017, 10:47

U mnie strzelanie zawsze jest gdy zmienię łańcuch na nowy, a jedna z zębatek jest już nieco lub bardzo zmęczona, na wszystkim nowym nigdy strzelania nie było.

http://www.nowoczesnekuchnie.com.pl

Wróć do „How-to”