If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the Register link to proceed.

Malowanie

Chcesz upiększyć swój rower? A może po prostu strzela ci w kole?
Krychu
Awatar użytkownika
Nowicjusz

Malowanie

Postautor: Krychu » 05 sty 2018, 0:20

Witam

Planuje pomalować w przyszłym czasie swoją kiere. Jest troszkę zdarta i nie wiem jak się do tego wszystkiego zabrać. Jeśli jest ona czarna to mogę odrazu malować czarnym sprayem? Czy trzeba od nowa lakier zdzierac i wtedy chyba jakieś dwie warstwy się daje tak?
Bym musiał do tego pewnie gripy zdjąć i nie wiem jak z barendami bezpiecznie to odczepic wszystko.

Pozdrawiam

PanJajo
Awatar użytkownika
BMXowiec

Re: Malowanie

Postautor: PanJajo » 07 sty 2018, 14:08

Matujesz kiere papierem 320, pozniej odtluszczasz nitrem i lecisz z lakierowaniem.Pierwsza warstwa powinna być taka słaba, która ledwo pokryje element czekasz godzine i kładziesz następną, już troszkę dokładniejszą - tylko nie przesadź bo porobisz zacieki.Jeśli chodzi o malowanie sprayem to daj z 4-5 warstw i na to bezbarwny 2x.Ja tak malowałem ramę (4warstwy lakieru i 2 bezbarwnego) i efekt jak na spray był super.

Krychu
Awatar użytkownika
Nowicjusz

Postautor: Krychu » 07 sty 2018, 21:51

Każdą warstwę co godzinę robić?

PanJajo
Awatar użytkownika
BMXowiec

Postautor: PanJajo » 08 sty 2018, 10:23

Ta, jedynie bezbarwny mozesz co 20.