If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the Register link to proceed.

Hamulce

Co warto kupić?
Piotrek
Facebookowy rider

Hamulce

Postautor: Piotrek » 03 gru 2016, 11:35

Siema

Zastanawiam się nad zakupem hamulców, lecz nie mam kompletnie pojęcia na co zwracać uwagę. Zależy mi na tym żeby dało radę robić tricki typu abubaca, a nie tylko zwalniały rower. Moja obręcz to dartmoor fortess, niestety malowany nie chromowany. Czy jest szansa złożyć coś ciekawego na tej obręczy? Na jaki koszt musiałbym się narazić? Może warto iść w używki? Jaka może być maksymalna centra na kole? Czy ciężko jest się przyzwyczaić do jeżdżenia z klamką? Co powiecie na zestaw odyssey springfield? http://avebmx.pl/czesci/hamulce/Hamulec ... -Brake-Kit

Pozdrawam

PanJajo
Master

Re: Hamulce

Postautor: PanJajo » 03 gru 2016, 13:22

Dawno temu jezdzilem z hamulcem i tez mialem obrecz fortressa na tyl (2012 anoda).Co do klamki, na poczatku przy prawie kazdym triku mialem obdartego kciuka ale pozniej tylko przy x-upach i barspinach.Hamulec mialem jakis seryjny, na kangaroo trzymal dobrze, na 180 tap tez.Obrecz - anoda w dartmoorach ssie.Po paru dniach jazdy, na boku obreczy juz sie pozegnalem z lakierem.Sa tam jakies klocki, ktore zapobiegaja takim sytuacja ale sie zbytnio nie przejmowalem.A 8mke lepiej wycentruj bo szkoda nerwów na ustawieniu koła, zeby hamulec nie obcierał.Tyle ode mnie ;)
Bikecheck :
viewtopic.php?f=12&t=25 8-)
Pomagam na PW :ugeek:

Piotrek
Facebookowy rider

Postautor: Piotrek » 21 gru 2016, 21:32

A co do tego hamulca Odyssey's Springfield to czy łatwo go się ustawia? Bo jednak jedna sprężynka nie bardzo mnie przekonuje? Bo co jeżeli na jednym pivocie będzie większy opór? Wtedy tylko jedna strona będzie pracowała dwa razy bardziej? Chyba że po prostu nie rozumiem zasady jego działania.

Adam
Awatar użytkownika
BMXowiec

Postautor: Adam » 28 wrz 2017, 10:38

Knagaroo? Co to ma być hahahaha

Szczęki mogą być najtańsze. Ważne, żeby były dobre miękkie klocki i czysta obręcz. Dodatkowo rotor z london modem i masz już kotwicę a nie hamulec :D
Miałem bardzo długo kit: dobra klamka, byle jaki rotor z london modem, byle jaki hamulec, przeźroczyste klocki i malowana obręcz - jak wszystko jest czyste i dobrze ustawione to masz kotwicę.

http://www.nowoczesnekuchnie.com.pl

Wróć do „Sprzęt”