If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the Register link to proceed.

Czy warto kupić, czy to rzeczywiście okazja?

Co warto kupić?
ricambi
Nowicjusz

Czy warto kupić, czy to rzeczywiście okazja?

Postautor: ricambi » 26 wrz 2017, 20:50

Witam wszystkich na forum, ze szczególnym uwzględnieniem wyjadaczy :D ! Przyznam się, że mój wiek to pewnie 2-3 średnie wieku z tego forum. Szukam roweru dla syna, ma dostać pierwszego BMX w prezencie imieninowym. Na początku rozglądałem się za nowymi rowerami do 1500zł, prawie bym już kupił Mafiabikes Kush 2+ lub Madmain. Na całe szczęście trochę poczytałem, także na tym forum i odpuściłem nowe rowery seryjne, tym bardziej, że w tej cenie można kupić jedynie ociężały stalowy rower na raczej kiepskich podzespołach. Znalazłem na OLX takie ogłoszenie i będę zobowiązany za rzeczowe komentarze. Moja wiedza na temat BMX pochodzi z internetu i nabyłem ja przez ostatnie 72 godziny, jednak stan roweru i podzespoły wzbudziły moje zainteresowanie, dodatkowym atutem jest bezproblemowa możliwość podjechania i obejrzenia roweru ze względu na moje bliskie miejsce zamieszkania. Z racji bieżącego serwisowania i napraw czterech rowerów miejskich i górskich, nie ma problemu z ewentualnymi wymianami części i serwisowaniem BMX. Poniżej link do ogłoszenia.

https://www.olx.pl/oferta/okazja-rower- ... 602c86ba4a

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Bartek

niemy_bmx
Osiedlowy wymiatacz

Re: Czy warto kupić, czy to rzeczywiście okazja?

Postautor: niemy_bmx » 26 wrz 2017, 21:56

za taką cene raczej bym sie na to szarpnął :D

ricambi
Nowicjusz

Postautor: ricambi » 01 paź 2017, 19:31

To jeszcze takie pytanie, który będzie lepszym wyborem? Oba rowery z kolekcji 2015/2016, w bardzo dobrym stanie od pierwszych właścicieli, z minimalnym nalotem.

https://avebmx.pl/bmx/Rower-Flybikes-Ne ... Flat-Black

https://avebmx.pl/bmx/Rower-WTP-Arcade-2016-Raw

PanJajo
Master

Postautor: PanJajo » 01 paź 2017, 20:32

to nowe czy z minimalnym nalotem?I za ile?
Bikecheck :
viewtopic.php?f=12&t=25 8-)
Pomagam na PW :ugeek:

niemy_bmx
Osiedlowy wymiatacz

Postautor: niemy_bmx » 01 paź 2017, 20:36

lepszy flybikes ale nie ruszał bym tego za żadną cenę bo nie warto, ten z olxa jest dużo lepszym wyborem mimo nawet "bardzo dobrego" stanu tych seryjniaków i satrczy on na dużo dłużej :D

ricambi
Nowicjusz

Postautor: ricambi » 02 paź 2017, 7:57

Seryjniaki są do wzięcia za 1100 zł, też uważam Flybike za lepszy. Problemem tego z olx jest rozmiar ramy, potrzebuję rower dla syna, który ma 148 cm wzrostu, czyli rama w okolicach 19-20, tutaj jest prawie 21. A może kupić ten z olx i dokupić używaną mniejszą ramę? Może macie jakieś propozycje dobrych ram w rozmiarze 19-20?

Jacenty009
Nowicjusz

Postautor: Jacenty009 » 04 paź 2017, 12:36

Flybike rulezz!!!

niemy_bmx
Osiedlowy wymiatacz

Postautor: niemy_bmx » 04 paź 2017, 12:49

młody może sie uczyć na dużej, też zaczynałem na 21" ale jeśli znajdziesz mniejszą możesz dokupić a tą sprzedać. aczkolwiek nie porywaj sie na te seryjniaki bo to na prawde nie warte swojej ceny

ricambi
Nowicjusz

Postautor: ricambi » 12 paź 2017, 18:53

Ostatecznie kupiłem używany rower Stereo Speaker. Rower w przyzwoitym stanie, sprawny technicznie, bez luzów, proste obręcze, opony w bardzo dobrym stanie, lekko porysowany. To rower z ramą 19, trochę krótszym tylnym trójkątem, na standardowych kołach 20 i co ważne, jego waga to 10,6 kg. Dałem za rower 500 zł i uważam, że na początek to dobry wybór, jak młody będzie wykazywał zainteresowanie i postępy w nauce, to za jakiś czas kupię mu większy i lepszy rower na dobrych gratach, jak mu przejdzie zajawka, to bez problemu sprzedam wiosną bez straty.

Z rowerem jest jeden problem, często przy mocniejszym naciśnięciu na pedały słychać taki strzał, czy dobrze podejrzewam łożyska suportu? Wiecie może co tam siedzi i jakiej firmy warto kupić? Sprawdzałem też rozciągnięcie łańcucha, jednak jest w normie i wynosi 0,4%. Swoją drogą polećcie dobry i lekki łańcuch. I jeszcze pytanie czy łańcuchy o konstrukcji z linka poniżej, mają jakieś wady lub zalety w stosunku do klasycznych?

http://www.manyfestbmx.pl/czesci/lancuc ... chain.html

Z góry dzięki i pozdrawiam.

ricambi
Nowicjusz

Postautor: ricambi » 12 paź 2017, 19:21

Jacenty009 pisze:Flybike rulezz!!!

Mógłbyś rozwinąć wypowiedź i poprzeć merytorycznymi argumentami? :mrgreen:

http://www.nowoczesnekuchnie.com.pl

Wróć do „Sprzęt”