If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the Register link to proceed.

Bol nadgarstków + ciśnienie w dętkach

Forum ogólne
aromz113
Nowicjusz

Bol nadgarstków + ciśnienie w dętkach

Postautor: aromz113 » 10 lip 2017, 17:22

Witam mam 2 pytania, niedawno zacząłem jeździć więc uczę się podstaw (bh/180/manual/fakie) w sumie to mam to w miarę opanowane problem tylko z odwijką ale przejdźmy do rzeczy. Po jakiś 2 godzinach jazdy lub nawet mniej czuje ból w nadgarstkach który utrzymuje się pare dni, moge wyjść i jeździć ale dalej go czuje nawet gdy nie jeździłem 2 dni. Pisze bo chce się upewnić czy to normalne i "ciało" musi się przyzwyczaić do jazdy itd czy robię coś nie tak np trzymanie kierownicy lub pozycja. Chce się po prostu upewnić ze nie tylko ja miałem taki problem i czy da się coś z tym zrobić. I 2 pytanie to właśnie ciśnienie 2 dętkach ile popować jak jeżdżę street?

PanJajo
Master

Re: Bol nadgarstków + ciśnienie w dętkach

Postautor: PanJajo » 10 lip 2017, 20:09

Też tak miałem jak zaczynałem smigac z czasem się wyrobisz ;) Pompuj tyle ile jest na oponie, ja moge nawet 6bar ale ładuję coś koło 4,5 i jest fajnie twardo.
Bikecheck :
viewtopic.php?f=12&t=25 8-)
Pomagam na PW :ugeek:

niemy_bmx
Osiedlowy wymiatacz

Postautor: niemy_bmx » 10 lip 2017, 23:29

dobrym patentem na takie coś jest poćwiczenie przedramienia. uwierz że poczujesz efekt :D bierzesz jakąś rurke o średnicy ok. 7 cm (tak żeby sie ją dobrze w ręku trzymało ) i przywiązujesz do niej na środku sznurek z przywiązanym obciążnikiem (uwierz że 3 kg to dużo :D ) potem stajesz z wyprostowanymi przed siebie rękoma i kręcąc tym wałkiem wciągasz ten obciążnik do góry. jak masz go już przy rękach to spuszczasz i jeszcze raz. i tak do momentu kiedy już nie będziesz dawał rady. spoko to i tak będą tylko z 4 takie podciągnięcia :D i robisz tak pare razy dziennie bardzo szybko wzmocnisz przedramię i nadgarstek będzie dużo sztywniejszy przy obciążeniach i przestanie boleć. a co do ciśnienia to zależy jeszcze od szerokości opony. ja mam 2,4" i pompuje z tyłu jakieś 4,4 a z przodu tak z 3,8

czajkmen
Nowicjusz

Postautor: czajkmen » 02 paź 2017, 18:54

Ból ten na początku jest normalny. Ostatnio gdy wyszedłem na rower z początkującym ziomeczkiem to on po około pół godziny jazdy już narzekał na ból w nadgarstkach, a ja po paru godzinach nic nie czułem. Porównaliśmy sobie dłonie i ja mam je grubsze w sensie scięgna itd. ale mam też mniejszy zakres tj. mniej odchylam ręke do góry i dołu.
Pozdrawiam po zmartwychwstaniu na nowym forum.

http://www.nowoczesnekuchnie.com.pl

Wróć do „Bmxowe pogaduchy”