If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the Register link to proceed.

Goofy footed

Forum ogólne
FlowFexy
Nowicjusz

Goofy footed

Postautor: FlowFexy » 11 maja 2017, 21:00

Siema
Szybko i na temat, jezdze pol roku, od samego poczatku uczylem sie krecic w lewo z ukladem pedalow lewa przod prawa tyl , moj ogolny movement jest oparty bardzo na lewej stronie: rampy, 180, 360, skoki, bar wszystko robie na odwrot... od niedawna zauwazylem problemy zwiazane z bycia goofym i probuje katowac wszytko od poczatku poprawna strona.. TO JEST JAKAS MASAKRA, niby jakos powoli zaczynam ogarniac sie na rampie , roll outy itp. ale przy 180 wysiadam, a to tylko jest 180 boje sie co bedzie jak dojde do bara albo 360.. chce bardzo nauczyc sie tego wszystkiego co umiem robic ''oppo'' w normalny sposob, ale to jest trudne. Pisze z nadzieja,ze jest tutaj jakas osoba co moze przez to przeszla albo jakas osoba z duzym doswiadczeniem co mi cos doradzi.

Pozdro z potliwej Hiszpanii

PanJajo
Master

Re: Goofy footed

Postautor: PanJajo » 16 maja 2017, 20:44

Masz do wyboru, albo oppo albo przestawic noge.Znajomy jezdzil pare lat goofy i przestawil noge, troche ciezko jak to na poczatku ale jak juz sie przyzwyczail to jezdzi tak jak jezdzil w sensie progressem.Ja bym na Twoim miejscu zmienil noge, bo katowac oppo to katorga.
Ps. Napisz w ktora strone robisz rotacje, bara i tailwhipa/tailspina itp
Bikecheck :
viewtopic.php?f=12&t=25 8-)
Pomagam na PW :ugeek:

FlowFexy
Nowicjusz

Postautor: FlowFexy » 16 maja 2017, 21:33

Zmienic ulozenie nog mowisz :E ciezko to widze :/ kiedys probowalem jezdzic ze zmienionym ukladem i nawet bunny mi nie wychodzil ':D
A co do rotacji to wszystko w lewo krece, bara prawa reka, tailwhipa nie robie bo ciezko wykopac rame bedac goofym. Widzialem riderow na yt ktorzy bedac goofym robia wszystko, no ale oni na rampach smigaja.. a u mnie w miescie nie ma takich parkow, i raczej wole/przyzwyczajony jestem do street.

PanJajo
Master

Postautor: PanJajo » 17 maja 2017, 6:14

No to chcąc zostac na lewej nodze, musialbys sie nauczyc rotacji w prawo, bara w lewo i tailwhipy tez w lewo.Lepiej zmeniaj noge bo w tedy rotacja zostaje w lewo i bar w prawo ;)
Bikecheck :
viewtopic.php?f=12&t=25 8-)
Pomagam na PW :ugeek:

papier
Awatar użytkownika
Facebookowy rider

Postautor: papier » 18 maja 2017, 0:03

Ja śmigam na oppo cały czas. Jest ciężko, bo praktycznie wszystko robię oppo, ale daje rade. Ostatnio bary w regular zacząłem kręcić i teraz nakurwiam w obie storny, a od pewnego czasu przestawiam nogę co jakiś czas, żeby się przyzwyczaić, bo przy oporowym katowaniu czuć, że nogi nie są na to przygotowane. Jakby co nie załamuj się, akurat oppo to żadna przeszkoda, jest pełno prosów co napierdziela na tym stylu i srają na the comupową propagandę, no i ja również. :P

niemy_bmx
Osiedlowy wymiatacz

Postautor: niemy_bmx » 21 maja 2017, 14:37

a ja poprostu robie jak mi wygodnie i jak kolega wyżej sram na tą propagandę.lewa noga z przodu, kręce sie w prawo, prawą grainduje bara kręce w prawo tailwhipa w prawo Footjam Tailwhip w prawo z lewą nogą na kole, sam Footjam z prawą nogą na kole da sie? da sie :D

http://www.nowoczesnekuchnie.com.pl

Wróć do „Bmxowe pogaduchy”