If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the Register link to proceed.

Rdza, czyli to, co zjada nasz rower

Forum ogólne
manuztapczanu
BMXowiec

Re: Rdza, czyli to, co zjada nasz rower

Postautor: manuztapczanu » 28 kwie 2017, 20:58

kuba_ARL pisze:
manuztapczanu pisze:Wiesz , chyba ktoś , kto nie wie o tym , że jest coś takiego jak metale nierdzewne czy szlachetne , powinnien nadrobić zaległości w literaturze naukowej . Adekwatnie do twojego poziomu polecam podręcznik z chemii dla gimnazjum ;)

To Twój kolejny post który nic nie wnosi do tematu a w poprzednim jeszcze obraziłeś kolegę. Mam dziwne wrażenie że tylko Ty jesteś posiadaczem BMX'a zbudowanego z metalu lub metali szlachetnych. Pochwal się: z jakich ??
Wiesz, chyba ktoś kto nie wie o tym że jest coś takiego jak kwestia ekonomiczna, logistyczna i przede wszystkim proces technologiczny budowy elementów rowera z metali szlachetnych.
Jeszcze napisz że producenci popełnili błąd wybierając stal Cro-Mo jako główny budulec swoich części to będzie kwintesencja Twojej wypowiedzi...

Chodziło o generalizaje przez tamtego gościa . Czytanie ze zrozumiem nie boli . Wasz głupota za to kłuje po oczach otoczenie .
Alu to też metal chłopki , po raz kolejny polecam podręcznik z chemii dla gimnazjum ....

kuba_ARL
Facebookowy rider

Postautor: kuba_ARL » 29 kwie 2017, 4:44

manuztapczanu pisze:
kuba_ARL pisze:
manuztapczanu pisze:Wiesz , chyba ktoś , kto nie wie o tym , że jest coś takiego jak metale nierdzewne czy szlachetne , powinnien nadrobić zaległości w literaturze naukowej . Adekwatnie do twojego poziomu polecam podręcznik z chemii dla gimnazjum ;)

To Twój kolejny post który nic nie wnosi do tematu a w poprzednim jeszcze obraziłeś kolegę. Mam dziwne wrażenie że tylko Ty jesteś posiadaczem BMX'a zbudowanego z metalu lub metali szlachetnych. Pochwal się: z jakich ??
Wiesz, chyba ktoś kto nie wie o tym że jest coś takiego jak kwestia ekonomiczna, logistyczna i przede wszystkim proces technologiczny budowy elementów rowera z metali szlachetnych.
Jeszcze napisz że producenci popełnili błąd wybierając stal Cro-Mo jako główny budulec swoich części to będzie kwintesencja Twojej wypowiedzi...

Chodziło o generalizaje przez tamtego gościa . Czytanie ze zrozumiem nie boli . Wasz głupota za to kłuje po oczach otoczenie .
Alu to też metal chłopki , po raz kolejny polecam podręcznik z chemii dla gimnazjum ....

Rozumiem ze metali jest wiele i tablica Mendelejewa doskonale o tym przypomina. Tylko że jeśli użytkownik BMX'a pisze "metal" to chyba każdy od razu potrafi zrozumieć o co biega i odpowiedzi poprzedników mogą poświadczyć. Tobie doskonale przyda się zaznajomienie z terminem "nadinterpretacja".
Ale nadal nie wiem po co byłby mi podręcznik z chemii dla gimnazjum. Sam wypominasz koledze "generalizacje" a w dodatku wciskasz mi podręcznik z chemii który tylko przypomni jak wiele jest metali w układzie okresowym.
Dodam jeszcze: Twoja pisownia, interpunkcja na forum kłuje po oczach otoczenie.

Adam
Awatar użytkownika
BMXowiec

Postautor: Adam » 28 wrz 2017, 13:34

Problem sztucznie wymyślony. Dopóki nie trzymasz roweru na deszczu nic się nie stanie. Niejednokrotnie wracałem rowerem gdy padał deszcz, po powrocie do piwnicy tylko go przecierałem byle czym i gitara.

Arek
Facebookowy rider

Postautor: Arek » 10 paź 2017, 22:15

Hehe , mojego tak gnoiłem w deszczu bo nie chciałem wracać do chaty, ja cały mokry :-), następnego dnia jak wysechł w piwnicy 'sam sobie' to przecieram ręcznikiem aby pozbyć się piasku, błota i właśnie wtedy ściera się ten rdzawy nalot na "gołych" miejscach ramy. Ramy są grube, nie wiem ile czasu trzeba by dać wodzie aby rama się uszkodziła. Widziałem kiedyś u kumpla przechodzonego MTB z pożartymi felgami i wyglądało to na agonie tych felg , rozsypywały się.

Matiz
Awatar użytkownika
BMXowiec

Postautor: Matiz » 14 paź 2017, 9:43

Obrazek

o czym jest ten temat kurde

rdza zjada blache na oplu vectrze, nie rurki cr-mo bmxowe. Nawet jak wam naleci przez otwory do środka to nie ma szans żeby za waszej kadencji rama przerdzewiala na wylot.

Nie widziałem jeszcze ramy przerdzewiałej na wylot.
Widziałem rame spuchniętą wewnątrz od rdzy. Jest to Romet Sprint 2- szosówka "junior" na kołach 24", fabrzcznie krzywo pospawana. I jest to efekt wyprodukowania jej z gównolitu za czasów PRL.

O czym był w ogóle fragment o innych rodzajach metali? Nierdzewka bmx? :?

Czemu nie ma aut w całości nierdzewnych? (pomijam wątek niezniszczalnosci blacharki która nie jest na rekę producentom)
Byly w latach 30 czy 40 - i były tak cholernie ciężkie ,że żaden ówczesny silnik nie potrafił ich upchać.

rdza w bmxaxh nie jest tak poważnym problemem jak sugeruje ten temat. Jest problemem marginalnym.

http://www.nowoczesnekuchnie.com.pl

Wróć do „Bmxowe pogaduchy”