Thread Contributor: finczuBMX dla 4 latka
witam. jestem ojcem 4 latka ktory w ciagu 1 godziny nauczyl sie jezdzic na rowerze. rower mial kola 12". w tej chwili chlopiec jezdzi na rowerze 16" "robot 500" z decathlonu- rowerek zostal mu kupiony przez ciocie, poniewaz narzekal, ze 12tka za wolno jezdzi. oczywiscie nie musicie mnie uswiadamiac, co to za rower, wyglada jak dziwolag ale dzieki wydluzonej i niskiej ramie dziecko jest w stanie dosiegnac ziemi i sprawnie na nim jezdzic.
wsrod znajomych oraz na osiedlu jest bardzo wiele dzieci i jako rodzic wiem, ile czasu przecietnie zajmuje dziecku nauka jazdy na rowerze. uwazam, ze czas w jakim uporal sie z tym moj syn jest niesamowity. widze, ze dzieciak naprawde ma niesamowita smykalke do roweru, bo nie dosc, ze moglby jezdzic caly dzien to jeszcze ma niesamowita kontrole nad rowerem, balans- potrafi jezdzic bardzo wolno, jezdzic dookola osoby z ktora rozmawia nie patrzac na droge, kieruje jedna reka, a jezdzi dopiero trzeci miesiac. patrzac na inne dzieci zaczynam nabierac przekonania ze warto byloby sprobowac zaczac to rozwijac. oczywiscie nie mysle o tym zeby za rok robil manuale, ale chcialbym kupic mu BMX bo wydaje mi sie ze ma do tego niezle predyspozycje. i tu chcialbym zapytac o to, jakiej firmy sprzet brac pod uwage. nie lubie chaly i tandety, nawet gdyby okazal sie to chybiony pomysl to nie chce kupowac badziewia. ja nigdy nie interesowalem sie ta dyscyplina cyklingu i zadnych nie znam. bede wdzieczny za jakies sugestie w tym temacie, tak samo sklepow w ktorych jest jakis wybor takiego sprzetu...

czy np taki rowerek bylby dobry na poczatek? czy to jest dobra cena?
https://www.skatepro.com.pl/88-28286.htm

pozdrawiam i z gory diekuje za wszelkie rady
Odpowiedz
Cześć. Ze względu na kiepski materiał, z którego jest wyprodukowana rama, mógłbym odradzić.
Hi-ten jest znacznie mniej wytrzymałym materiałem niż Cro-mo, a w tym modelu widzę, że rama jest w pełni wykonana z właśnie Hi-tenu - przeważnie w tańszych modelach, w normalnych rozmiarach ram, stosują kombinację tych dwóch materiałów, których też bym nie polecił.

No, ale to jest problem dla osób, które są cięższe, bardziej skupione na uczeniu się już trików i rower zbiera od nich na pewno większe baty, a dla dziecka, które póki co będzie jeździło i od czasu do czasu się wywróci, bo spróbuje podskoczyć, to na pewno nie będzie AŻ takiej tragedii. Na pewno coś się zepsuje, może to nawet nie będzie rama, a np ramię korby, wszystko zależy jak będzie go używać i w jakich warunkach. Sam wygląd części jest na plus, nie jest to ścierwo z marketu, widać tu, że ma to dużo wspólnego z bmxem i ciężko mi ocenić jakość części, bo nie są za szczegółowo opisane, ale firma Mankind gówna nie produkuje. Problem w tym, że takie rowerki dla dzieci to na pewno ciągnięcie hajsu kosztem jakości materiału. Ceny są lekko mniejsze od seryjnych 20' a i tak samo będzie ciężko trafić coś w sam raz w przyzwoitym budżecie i jeśli myślimy o rowerze na dłuższą metę to lepiej wydać więcej, bądź złożyć samemu - trzeba się liczyć, że koszta wzrosną znacznie, bo bmx to nie jest tania zajawka, nawet jeżeli chcemy upolować coś dla dziecka. Rozwiązaniem było by tu kupno używanego, co zwykle nowym osobom polecam, ale dziecko może poczuć urazę, że nie nowe - tak sądzę.

Problemem może być też waga, bo to prawie 9kg. Wagę 9-10kg da się uzyskać w standardowym wymiarze bmxa, i nie wiem dlaczego wagowo 16' jest porównywalna z 20', ale warto to też wziąć pod uwagę, bo dla 4ro latka dźwiganie 9kg to może być trochę za dużo.

Co do sklepów bmx w polsce to głównie:
manyfestbmx.pl
prlbmx.pl
allday.pl
bmxlife.pl
avebmx.pl

Reszty nie znam, bądź nie pamiętam.
Odpowiedz
(07-20-2019, 00:44)papier napisał(a): Cześć. Ze względu na kiepski materiał, z którego jest wyprodukowana rama, mógłbym odradzić.
Hi-ten jest znacznie mniej wytrzymałym materiałem niż Cro-mo, a w tym modelu widzę, że rama jest w pełni wykonana z właśnie Hi-tenu - przeważnie w tańszych modelach, w normalnych rozmiarach ram, stosują kombinację tych dwóch materiałów, których też bym nie polecił.

No, ale to jest problem dla osób, które są cięższe, bardziej skupione na uczeniu się już trików i rower zbiera od nich na pewno większe baty, a dla dziecka, które póki co będzie jeździło i od czasu do czasu się wywróci, bo spróbuje podskoczyć, to na pewno nie będzie AŻ takiej tragedii. Na pewno coś się zepsuje, może to nawet nie będzie rama, a np ramię korby, wszystko zależy jak będzie go używać i w jakich warunkach. Sam wygląd części jest na plus, nie jest to ścierwo z marketu, widać tu, że ma to dużo wspólnego z bmxem i ciężko mi ocenić jakość części, bo nie są za szczegółowo opisane, ale firma Mankind gówna nie produkuje. Problem w tym, że takie rowerki dla dzieci to na pewno ciągnięcie hajsu kosztem jakości materiału. Ceny są lekko mniejsze od seryjnych 20' a i tak samo będzie ciężko trafić coś w sam raz w przyzwoitym budżecie i jeśli myślimy o rowerze na dłuższą metę to lepiej wydać więcej, bądź złożyć samemu - trzeba się liczyć, że koszta wzrosną znacznie, bo bmx to nie jest tania zajawka, nawet jeżeli chcemy upolować coś dla dziecka. Rozwiązaniem było by tu kupno używanego, co zwykle nowym osobom polecam, ale dziecko może poczuć urazę, że nie nowe - tak sądzę.

Problemem może być też waga, bo to prawie 9kg. Wagę 9-10kg da się uzyskać w standardowym wymiarze bmxa, i nie wiem dlaczego wagowo 16' jest porównywalna z 20', ale warto to też wziąć pod uwagę, bo dla 4ro latka dźwiganie 9kg to może być trochę za dużo.

Co do sklepów bmx w polsce to głównie:
manyfestbmx.pl
prlbmx.pl
allday.pl
bmxlife.pl
avebmx.pl

Reszty nie znam, bądź nie pamiętam.
Cześć,  
Jestem innego zdania.  Dziecko ma tylko 4 lata, i ten rower mu chyba przyda tylko na rok ( może i mniej, bo za szybko z niego wyrośnie)....dlatego nie widzę sensu kupować coś za drogie. Ja bym kupił coś takie jak tu wyżej autor wątku chce kupić....
Odpowiedz
Topic Options
Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości