Thread Contributor: Max DoppelgangerSzerokość opon i ich wpływ na jazdę
Cześć. Od paru lat można zaobserwować wzrost popularności szerokich opon (2.3" i szersze). Jak myślicie, czym jest to spowodowane i jakie mogą być ewentualne korzyści takiego wyboru? Osobiście nie przypominam sobie, żebym jeździł na oponach szerszych niż 2.25" i też nie mam pojęcia czy np. mój widelec WTP z 2010 roku tolerowałby oponę szerszą niż wspomniane 2.3 cala. Na logikę rower powinien być bardziej "przyczepny", ale czy coś więcej? Mam nadzieję, że ktoś mnie oświeci, bo nie wiem czy zostawać przy starym ułożeniu - tył ok. 1.9", przód ok. 2.2" czy zaryzykować i zmienić. Wysokie Pięć!

EDIT: Przeglądałem w międzyczasie anglojęzyczne źródła i czasami nawet natrafiałem na skrajne opinie dotyczące wpływu szerokości opon na komfort jazdy i zachowanie się roweru [...] Niektórym po prostu podoba się ich wygląd czy lekkości, stabilności na rowerze. Był wspomniany również opór toczenia, ale nie do końca było to sprecyzowane... Lubie robić balansowe sztuczki, a do flatu stosuje się cienkie opony, więc może przy tym zostanę, bo drożyzna niesamowita, nie trendy droga.
Odpowiedz
przesiadlem sie ostatnio na 2.4 na tyle i caly czas momentum 2.35 na przodzie i powiem tak:
-przyczepnosc jest ta sama
-opor jest zauwazalnie wiekszy niz na mojej poprzedniej 2.15
-ale to jak rower jest stabilny i latwy w jezdzie to jest poprostu bajka❤
Odpowiedz
Pamietam jak w 2008 miałem opony 2.35 i wszyscy mówili ze jestem pojebany ze takiej szerokie laczki mam. Moim zdananiem węższe sa przyjelniejsze.
Odpowiedz
Miałem niedawno 2.0 oponki. Było lekko i trochę dziko w kilku momentach, po zmianie na 2.2 czuję znaczną różnicę w stabilności.
Odpowiedz
Topic Options
Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości