Thread Contributor: Wiciu72Suport wymiana
Ok na dniach pewnie zamówię, więc dam znać wkrótce jak to bangla.
Odpowiedz
Witam witam,
Wkład przyszedł, wszystko elegancko wygląda, że pasuje. Tylko łożyska są dwukolorowe, z jednej strony pomarańczowe z drugiej czarne, ma znaczenie którą stroną włożę w miskę? A drugie to dostałem takie podkładki dwie inne jedna tak jakby stożkowa, druga płaska, która idzie z której strony osi?

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Kolor lozyska obojetnie.Podkladke te bardziej plaska dajesz po stronie zebatki.
Odpowiedz
Wbijam łożyska i generalnie wbiłem jedno, rowno z końcem miski, w misce został kawałek odstępu mam wbić łożysko do końca?
Odpowiedz
Nie musisz wbijac skoro nie masz wprawy, mozesz zalozyc korby i je po prostu skrecac az lozyska wejda do konca i poczujesz opor.Pamietaj o tym, zeby lozyska zawsze wbijac po zew. Pierscieniu.
Tu masz wszystko opisane :
https://prlbmx.pl/serwis/montaz-suportu-spanish-bb
Odpowiedz
Nie no ogólnie wbiłem drugie łożysko co prawda tuleja w środku ma pewien luz, ale jak zalożę korby i dokręcę to łożyska powinny ją ścisnąć. Pojawił się kolejny problem właściwie ten sam który mnie męczył mając jeszcze stary suport. Łożyska siedzą w misce i jak nim kręcę w sensie wkładam palec i kręcę jest to samo stukanie albo nie wiem zgrzytanie jak wtedy kiedy miałem stary suport. Nie wiem co mam zrobić czego to może być wina.

Co najlepsze stare łożyska po wyciągnięciu mimo, że są pordzewiałe nie strzelają, nowe przed włożeniem tak samo co sprawia, że gdy są w miskach słychać takie jakby stukanie, strzelanie, które niesie się po ramie. Kompletnie tego nie rozumiem.
Odpowiedz
A miski sa wbijane czy jakie?
Odpowiedz
Wydaję mi się, że wbijane, ale nie mam pewności

Mam wybić ośke i łożyska znowu i próbować wybić miski?
Odpowiedz
Ty, a co gdyby wybić miski i zmierzyć mufę, może tam wchodzi zwykłe łożysko mid bb bezpośrednio w ramę? Na necie znalazłem, że średnica mid'a to 41mm.
Odpowiedz
No to wybij miski i zmierz.Przy okazji jak wybijesz miski to je przesmaruj, miejsce na lozysko tez, wypusty na osi i korbie.
Odpowiedz
Topic Options
Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości