Thread Contributor: Wiciu72Suport wymiana
Witam,
Mam pewien problem, kupiłem używany rower dirt, tak wiem jest to forum BMX, lecz mój problem jest w pewien sposób powiązany z BMX'ami, poza tym na innych forach ludzie rozkładają ręce i nic nie mogą poradzić. Do rzeczy od dłuższego czasu miewałem problem ze stukami w napędzi, później przerodziło się to w trzeszczenie, diagnoza: suport do wymiany. Rower kupiłem używany, nie wiedziałem jaki wkład siedzi w ramie, ale znalazłem na necie i to jest SALT by Wethepeople, Mid-BB 19mm x 8 nacięć z 2 maszynowymi łożyskami Spanish bb, no ale dobra wziąłem się za serwis, wybiłem ośkę, łożyska które swoją drogą były w tragicznym stanie, nie wiem jakim cudem nadal działały. Pytanie moje jest takie, jaki wkład suportu mam kupić bo generalnie sprawa wygląda tak, że w ramie zostały miski w których siedziały łożyska spanish BB, ale chciałbym je także wymienić ponieważ również są lekko pordzewiałe i tu zaczyna się problem bo wraz z wkładami spanish BB nie ma takich misek jakie ja mam. Mam kupić wkład mid BB bo już serio nie wiem, a nie chcę się bawić w odsyłanie z powrotem do sklepów internetowych tylko chcę to kupić założyć i mieć spokój. Do wątku załączam zdjęcie tych misek. Proszę o pomoc, jeżeli coś jeszcze potrzebujecie wiedzieć to piszcie. Przepraszam, jeśli umieściłem wątek w złym dziale.

Pozdrawiam.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Zmierz miske, 38 to spanish a 42 to MID
Odpowiedz
Wewnętrzna średnica miski to 38mm
Odpowiedz
Jak wybijesz jeszcze te miski to Mid BB wejdzie.
Odpowiedz
Tak o, walić młotem jakby jutra miało nie być i wyjdą?
Odpowiedz
Miski zostaw bo bedzie USA.Te miski to konwersja z usa na spanisha najwyrazniej.Wbijasz lozyska do misek i po robocie.
Edyta : Spanish ma 37mm, zmierz jeszcze raz miske albo zwymiaruj stare lozysko najlepiej.
Odpowiedz
Generalnie to łożyska są spanish, mierzylem. Wystarczy, że kupie nowy zestaw łożysk spanish z tuleją pod mufe 68mm i oś 19mm i będzie gicior?
Odpowiedz
Tak, wbijasz lozyska w miske i po sprawie.
Odpowiedz
Myślisz, że takie coś da radę? https://rowerowy.com/sklep/czesci/wklady...riptionTab
Odpowiedz
Jak masz os korby na 19mm to tak.
Odpowiedz
Topic Options
Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości